بیشتر

  شکایت سرمایه گذاران علیه سولانا

  یک شکایت دسته جمعی علیه بلاک چین لایه 1 Solana (SOL) به این دلیل که پلتفرم قرارداد هوشمند آنقدر که تبلیغ می شود غیرمتمرکز نیست، تنظیم شده است.

  مارک یانگ، سرمایه‌گذار سولانا، در یک پرونده قضایی به تاریخ 1 ژوئیه ادعا می‌کند که SOL نمی‌تواند با تعریف “غیرمتمرکز” مطابقت داشته باشد، زیرا تقریباً نیمی از عرضه آن در اختیار افراد نزدیک به پروژه است:

  “با این حال، برخلاف اظهارات عمومی متهمان، SOL غیرمتمرکز نیست، زیرا افراد داخلی شرکت درصد قابل توجهی از آنها را در اختیار دارند.”، “از ماه می 2021، خودی ها 48 درصد از عرضه SOL را در اختیار داشتند. بنابراین این شبکه بسیار متمرکز است.”

  این دادخواست همچنین ادعا می‌کند که سولانا قوانین ایالات متحده را در مورد فروش اوراق بهادار ثبت نشده نقض می‌کند و از تست هوی استفاده می‌کند، معیاری چهار بخشی که توسط دیوان عالی برای تعیین اینکه آیا یک معامله خاص واجد شرایط قرارداد سرمایه‌گذاری است یا خیر.

  طبق این دادخواست، تاریخ‌های قابل اعمالی که سرمایه‌گذاران تحت تأثیر قرار گرفتند، از ۲۴ مارس ۲۰۲۰، زمانی که هشت میلیون SOL از طریق حراج هلندی به قیمت ۰.۲۲ دلار فروخته شد، تا تاریخ ثبت شکایت، متغیر است.

  این شکایت همچنین با اختلافات در مورد عرضه SOL در سراسر سال 2021 که در طی آن SOL از کمتر از 2 دلار به 258 دلار افزایش یافت و تا پایان سال به کمتر از 175 دلار رسید نیز مشکل دارد.

  در زمان نگارش این مقاله، سولانا 38.53 دلار قیمت دارد که نشان دهنده کاهش 85 درصدی از بالاترین قیمت خود است.

  لیست کامل متهمان شامل Solana Labs، The Solana Foundation، مدیر عامل آناتولی یاکوونکو، سرمایه گذار ارزهای دیجیتال Multicoin Capital Management و یکی از بنیانگذاران آن Kyle Samani و پلتفرم معاملات ارز دیجیتال FalconX است.