بیشتر

  بازار خرسی 25 صرافی رمزارز را در 30 روز به تعطیلی کشانده است

  ادامه بازار نزولی ارزهای دیجیتال بر چندین عنصر این بخش تأثیر گذاشته است و صرافی‌ها به عنوان جدیدترین نهادهایی که ضربه را احساس کردند، ظاهر شدند. در واقع، تعداد صرافی‌ها کاهش یافته است چراکه کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارز در حال تقلا برای باقی ماندن در این بحبوحه فروش قابل توجه هستند.

  تا 6 ژوئیه، تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال در سراسر جهان به 500 مورد رسید که نسبت به اوج‌های ثبت شده در ماه‌های گذشته کاهش یافته است. با استفاده از ابزار آرشیو وب، مشخص شده است که این بخش در 30 روز 25 صرافی را از دست داده است، با توجه به اینکه در 6 ژوئن، این رقم بر اساس داده‌های CoinMarketCap به 525 رسیده بود.

  از بین رفتن صرافی های کریپتو تا حدی به کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال مرتبط است زیرا چندین کسب و کار در این فضا به دنبال خروج هستند. علاوه بر رکود بازار کریپتو، صرافی‌ها تحت تأثیر سایر شرایط اقتصاد کلان مانند افزایش ارقام تورم قرار گرفته‌اند که حفظ کسب‌وکارها را چالش‌برانگیز کرده است.

  شرکت‌های رمزارز عموماً با ارزیابی مجدد برنامه‌های خود برای آینده به این بحران پاسخ دادند و به نظر می‌رسد که کنار گذاشتن صنعت یکی از گزینه‌ها باشد.

  فروش ارزهای دیجیتال عمده مانند بیت کوین با رکود گسترده تر در بازارهای سهام، به ویژه در بخش فناوری، مرتبط است. بحران با سقوط اکوسیستم Terra (LUNA) عمیق تر شد، جنبه ای که ممکن است اعتماد به این بخش را از بین ببرد.

  شایان ذکر است، صرافی‌های کوچک‌تر احتمالاً بیشترین تأثیر را خواهند داشت، با توجه به اینکه برخی از سرمایه‌گذاران ترجیح داده‌اند فعالیت‌های تجاری را مصادره کنند و دارایی‌های خود را در انتظار افزایش بازار بعدی HODL کنند. علاوه بر این، تشدید بازار نزولی سرمایه‌گذاران خرد را مجبور به خروج از بازار کرد.

  جالب اینجاست که اصلاحات عظیم قیمت به صرافی‌های پیشرو که مجبور شده‌اند کسب‌وکار خود را مجدداً تنظیم کنند تا عملیاتی باقی بماند، در امان نمانده است. به عنوان مثال، Coinbase، صرافی پیشرو در ایالات متحده، توقف استخدام را در کنار اعلام اخراج برای حفظ فعالیت های خود اعمال کرد.