بیشتر

  با کاهش سود استخراج اتریوم، قیمت کارت گرافیک از ژانویه 57 درصد کاهش یافته است

  داده‌های منتشر شده از فروشگاه فناوری Tom’s Hardware نشان می‌دهد که قیمت کارت‌های گرافیک در ماه ژوئن با کاهش 14 درصدی دیگری به کاهش قیمت خود ادامه داده است.

  در سال 2020، به دلیل عوامل متعددی مانند همه‌گیری و کمبود عرضه تراشه، نسل جدید کارت‌های گرافیکی با موجودی بسیار کم عرضه شدند و متعاقباً قیمت‌ها افزایش یافت.

  سپس با ادامه روند صعودی ارزهای دیجیتال در سال 2021، استخراج اتریوم بسیار سودآور شد. ماینرها به میزان قابل توجهی به تقاضای بالا در فضای GPU اضافه کردند و طوفانی عالی برای تکان دادن بازار کامل شد زیرا کارت های Nvidia و AMD دو یا حتی سه برابر قیمت واقعی آنها فروش داشتند.

  این روند در سراسر سال 2021 ادامه یافت و در ابتدای سال جاری نیز در دسترس بودن کارت چندان روشن نبود. با این حال، از آنجایی که بازار کریپتو در چند ماه گذشته شاهد یک سری سقوط بوده و کمبود کارت های گرافیک کمی کاهش یافته است، وضعیت بهبود قابل توجهی را نشان داده است.

  از ژانویه 2022، قیمت GPU به طور متوسط 57٪ کاهش یافته است. تنها در ماه ژوئن قیمت آنها حدود 14 درصد کاهش یافت.

  قیمت پردازنده های گرافیکی استفاده شده در وب سایت هایی مانند Ebay نسبت به خرده فروشان کاهش بسیار جدی تری داشته است. این امر منطقی است زیرا اخیراً هش ریت اتریوم کاهش یافته است و نشان می دهد که برخی از ماینرها که دیگر سودی ندارند، GPU های خود را قطع می کنند و احتمالاً آنها را در وب سایت های فروش مجدد می گذارند.

  استخراج‌کنندگان در مناطقی با هزینه‌های انرژی بالا ممکن است چاره‌ای جز فروش پردازنده‌های گرافیکی خود نداشته باشند تا بخشی از سرمایه‌گذاری خود را بازپرداخت کنند، زیرا ممکن است نتوانند قبل از رسیدن PoS سودی کسب کنند.