بیشتر

  نشست سران گروه هفت با اقدامات جدید برای مقابله با روسیه و چین آغاز می شود

  در تلاش برای مقابله با ابتکار کمربند و جاده چین، G7 روز یکشنبه 600 میلیارد دلار برای برنامه های زیرساختی جهانی در کشورهای فقیر اعلام کرد.

  رهبران گروه هفت روز یکشنبه در کوه‌های آلپ باواریا، آلمان برای یک نشست سه روزه گرد هم آمدند زیرا جنگ روسیه و اوکراین، چین، تورم جهانی و انرژی از جمله برنامه‌های اصلی این اجلاس بودند.

  کاخ سفید گفت که دولت ایالات متحده و متحدانش از هم اکنون تا سال 2027 مبلغ 600 میلیارد دلار را «از طریق کمک های بلاعوض، تأمین مالی فدرال و سرمایه گذاری های بخش خصوصی» به دست خواهند آورد.

  جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده گفت که از این صندوق 600 میلیارد دلاری، ایالات متحده قصد دارد 200 میلیارد دلار جمع‌آوری کند در حالی که بقیه اعضای (G7) 400 میلیارد دلار دیگر را به میز مذاکره خواهند آورد.

  رهبران گروه 7 روز یکشنبه بر سر اقدامات جدیدی برای ممنوعیت واردات طلای روسیه به توافق رسیدند تا مسکو را بیشتر منزوی کنند و بر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد حمله به اوکراین فشار بیاورند.

  طلا صادرات عمده روسیه است زیرا در سال 2021، فلز زرد 12.6 میلیارد پوند به اقتصاد این کشور وارد کرد. ارزش طلا نیز اخیراً افزایش یافته است، زیرا فروشندگان نفت در تلاش برای جلوگیری از تأثیرات مالی تحریم‌های غرب برای خرید شمش طلا عجله کرده‌اند.

  بایدن و رهبران بریتانیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن، به علاوه اتحادیه اروپا، یکشنبه را در محیط‌های رسمی و غیررسمی به بحث درباره تأثیرات جنگ روسیه بر اقتصاد جهانی، از جمله تورم، و زیرساخت‌ها گذراندند.

  از آنجایی که اجلاس برای دومین روز از روز دوشنبه از سر گرفته می شود، رهبران گروه 7 احتمالاً می توانند سقف قیمت انرژی را به منظور محدود کردن سود نفت و گاز روسیه اعلام کنند که مسکو می تواند در تلاش های جنگی خود استفاده کند.