بیشتر

  CZ معتقد است بیت کوین تا دو سال آینده زیر 69000 دلار خواهد ماند

  به گفته Changpeng Zhao (CZ)، مدیر عامل بایننس، بیت کوین می تواند تا دو سال آینده زیر بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 69000 دلار باقی بماند.

  مدیر عامل شرکت در مصاحبه با گاردین گفت که اگر چهار سال پیش به مردم گفته می شد که بیت کوین در سال 2022 با قیمت 20000 دلار معامله می شود، آنها بسیار خوشحال می شدند.

  او گفت: “ما فکر می کنیم 20 هزار امروز بسیار کم است. اما می دانید، در سال 2018، 2019، اگر به مردم میگفتید بیت کوین در سال 2022 20 هزار خواهد بود، آنها بسیار خوشحال میشدند. در سال 2018/19، قیمت بیت کوین 3000 دلار، 6000 دلار بود.”

  قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 20877.30 دلار است که نسبت به اوج خود در نوامبر 2021 که تقریباً 69000 دلار بود، افت عمده ای را نشان می دهد.

  ژائو معتقد است که «با توجه به این کاهش قیمت، از بالاترین سطح تاریخ 68 هزار به 20 هزار در حال حاضر، احتمالاً مدتی طول می کشد تا به این قیمت بازگردیم. احتمالاً چند ماه یا چند سال طول خواهد کشید.»

  یک ماه پیش، وقتی از ژائو پرسیده شد که آیا ژائو نوسانات فعلی قیمت بیت‌کوین و کریپتو را «عادی» می‌داند، پاسخ داد: “اگر به پایین [بیت‌کوین] نگاه کنید، در حال حاضر از آخرین پیک بالاتر است. بنابراین، چه نرمال باشد چه نباشد، من فکر می کنم با توجه به اینکه صنعت همچنان در حال رشد است، نوسانات قیمت طبیعی است.”

  بازار کریپتو در حال حاضر در رکودی است که ناشی از سقوط Terra UST است که پیوند خود را با دلار از دست داد. به دنبال آن شبکه سلسیوس برداشت ها را متوقف کرد و Three Arrows Capital با مشکلات ورشکستگی مواجه شد.

  ژائو از اظهار نظر در مورد تحقیقات SEC درباره بایننس در مورد توکن BNB خودداری کرد.

  او به سادگی پاسخ داد: «ما با همه رگولاتورها در سراسر جهان صحبت می کنیم. آنها برای ما سؤال می‌فرستند، ما به آنها پاسخ می‌دهیم، چه با تحقیق یا بدون آن.»

  وقتی از ژائو پرسیده شد که آیا ژائو احساس می‌کند که صنعت در حال ورود به زمستان رمزنگاری دیگری است، او پاسخ داد: «در حال حاضر، قطعاً احساس می‌شود که بسیاری از پروژه‌ها در بن بست هستند، زیرا وقتی به بالاترین حد خود برسید، همه پروژه‌ها مانند همیشه پول خرج می‌کنند. تا در آن بالاترین زمان باشد. بنابراین اکنون وقتی می افتد احساس می شود در طول زمستان است. اما برای پروژه‌هایی که پول نقد را ذخیره کرده‌اند، ما هنوز خوب هستیم، هنوز در حال استخدام هستیم، هنوز در حال رشد هستیم.»