بیشتر

  با فرا رسیدن زمستان کریپتو، سلبریتی ها شروع به حذف بی سر و صدا NFTهای خود کرده اند

  رابطه بین جامعه NFT و سلبریتی های A-list برای بیشتر افراد گیج کننده بوده است. در ژانویه امسال، افراد ناآشنا به خاطر حضور پاریس هیلتون در برنامه جیمی فالون و صحبت کردن آنها درباره Bored Ape، سر خود را خاراندند. پاریس با صدای ناراضی خود به فالون گفت: “ما بخشی از یک جامعه هستیم، هر دو میمون هستیم.”

  اما زمانه تغییر کرده است و ما اکنون در جایی هستیم که از آن به عنوان زمستان کریپتو یاد می شود. همانطور که دنیای هنر تلاش می کند رابطه خود را با فضای رمزنگاری هماهنگ کند، افراد مشهور نیز چنین هستند و هیلتون و فالون هر دو عکس پروفایل توییتر خود را از Bored Apes که زمانی آنها را به هم وصل میکرد، تغییر داده اند. اگرچه، انصافاً، هر دو پسوند “.eth” را حفظ می کنند که آنها را بخشی از مکالمه نگه می دارد، و هیلتون همچنان در حال ایجاد NFT های خودش است.

  تنها در ژانویه بود که توییتر برای اولین بار قابلیتی را ارائه کرد که به دارندگان NFT اجازه می داد آثار هنری دیجیتالی مورد نظر خود را با سیستم تأیید داخلی خود، عکس نمایه خود قرار دهند. بسیاری از سلبرتی ها از این کار پیروی کردند. با این حال، چندین ماه بعد، بسیاری از افراد مشهور آواتارهای غیرقابل تعویض خود را رها کردند، از جمله سرنا ویلیامز، ریس ویترسپون، شاندا رایمز، لیل دورک، تراویس بارکر و میک میل.

  تغییر فالون بدون تشریفات اتفاق افتاد و حتی یک توییت خطاب به میمون خود که با یک سلفی قدیمی و آنالوگ کمدین عوض شده است نکرد. در زمان بندی نیز حس کنایه بیشتری وجود دارد، زیرا کنوانسیون NFT NYC در حال حاضر در نزدیکی میدان تایمز، درست در گوشه ای از صحنه او در 30 Rockefeller Plaza در حال برگزاری است.

  این سوال باقی می‌ماند که آیا این دلیل دیگری بر این است که فضای رمزنگاری بیشتر از دیگر جنبه‌های فرهنگ محو می‌شود، یا اینکه فقط نشانه دیگری از تغییر فضای بزرگ‌تر است؟