بیشتر

  مارک زاکربرگ می گوید که پروژه متاورس متا تا 5 سال مبالغ قابل توجهی پول از دست خواهد داد

  به گزارش بلومبرگ، مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت روز چهارشنبه به سهامداران گفت، پروژه متاورس متا طی سه تا پنج سال آینده مقادیر قابل توجهی از پول را از دست خواهد داد.

  نظرات او در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در مورد بازگشت سرمایه در جلسه سالانه مالک فیس بوک در روز چهارشنبه بیان شد.

  به گفته هیئت مدیره، بسیاری از محصولات متا برای “اینترنت مجسم”، که در آن کاربران در دنیای مجازی غوطه ور می شوند، به احتمال زیاد تا 10 تا 15 سال آینده محبوب نخواهند شد.

  به گزارش بلومبرگ، زاکربرگ به سهامداران گفت: «ما می‌خواهیم سخت‌افزار را تا حد ممکن مقرون به صرفه برای همه کنیم و مطمئن شویم که اقتصاد دیجیتال رشد می‌کند».

  تنها در سال 2021، متا 10 میلیارد دلار برای طراحی متاورس خود هزینه کرد. این شرکت 10000 کارمند دارد که روی چشم انداز زاکربرگ کار می کنند و می خواهد 10000 نفر دیگر را برای کار روی این پروژه استخدام کند.

  با این حال، این برنامه ها احتمالاً پس از اینکه متا در اوایل ماه مه تعطیلی استخدام را اعمال کرد در بحبوحه پیش بینی رکود اقتصادی متوقف شد.

  در نهایت، متاورس با تبدیل شدن به پلتفرمی برای سازندگان و کسب‌وکارها برای فروش محصولات و خدمات مجازی درآمد ایجاد خواهد کرد.

  در جلسه روز چهارشنبه 12 پیشنهاد سهامداران رد شد. زاکربرگ همچنان سهام کنترلی متا را در اختیار دارد.

  یکی از متا خواست تا گزارشی را ارائه کند و سهامداران رای گیری کنند که آیا “ادامه اجرای” متاورس “محتاطانه و مناسب” بوده است یا خیر.

  کارمندان سابق و کنونی فیس بوک در ماه آوریل به اینسایدر گفتند که زاکربرگ به چیز دیگری جز متاورس علاقه ندارد، اما فاقد یک استراتژی منسجم برای پروژه ای است که او به عنوان آینده اینترنت می داند.

  پیشنهادات دیگر شامل ایجاد تغییراتی در استفاده متا از بندهای پنهان‌کاری در قراردادهای کاری مربوط به آزار و اذیت و تبعیض، انتشار ارزیابی مستقل تأثیرات حقوق بشر، و افشای کامل فعالیت‌های لابی‌گری و سیاست عمومی آن بود.