بیشتر

  آیا Microstrategy در صورت کاهش قیمت بیت کوین به 21000 دلار، با کال مارجین مواجه خواهد شد؟

  MicroStrategy از زمانی که این شرکت نرم افزاری شروع به خرید ارز دیجیتال با بدهی در سال 2020 کرد، بیش از 129000 بیت کوین جمع‌آوری کرده است.

  اما استراتژی جمع‌آوری بیش از 2 میلیارد دلار بدهی برای خرید یک دارایی سفته بازانه یک ریسک بزرگ دارد: اگر قیمت بیت کوین به زیر سطح معینی کاهش یابد، می تواند باعث ایجاد کال مراجین شود.

  Phong Le، مدیر مالی میکرواستراتژی، در تماس با درآمد سه‌ماهه اول شرکت، بیان کرد که در صورت کاهش قیمت بیت‌کوین به ۲۱۰۰۰ دلار، که نشان‌دهنده کاهش ۴۶ درصدی نسبت به سطوح فعلی است، با کال مارجین مواجه خواهد شد.

  او گفت، اگر شرکت وثیقه بیشتری به وام خود اضافه کند، MicroStrategy می تواند از اجبار به فروش بیت کوین خود با قیمت کمتری نسبت به خرید آن جلوگیری کند.

  قبل از اینکه به 50 درصد برسد، می‌توانیم بیت‌کوین بیشتری را به بسته وثیقه‌ای کمک کنیم، بنابراین هرگز به آن‌جا نمی‌رسد، بنابراین هرگز در شرایط کال مارجین قرار نمی‌گیریم.»

  در ماه مارس، MicroStrategy یک وام 205 میلیون دلاری با وثیقه بیت کوین از بانک Silvergate برای خرید بیت کوین بیشتر گرفت.

  مجموع دارایی های بیت کوین این شرکت نرم افزاری اکنون بیش از 5 میلیارد دلار ارزش دارد و میانگین هزینه آن حدود 30700 دلار است،در اوایل سال جاری، مدیرعامل مایکل سیلر گفت که قصد ندارد بیت کوین ذخیره شده MicroStrategy را بفروشد.

  اما MicroStrategy با ارزش بازار تنها 4.4 میلیارد دلار معامله می‌شود، به این معنی که سهام با تخفیف نسبت به دارایی‌های ارزهای دیجیتال زیربنایی خود معامله می‌شود.

  این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ممکن است تا حدودی از میلیاردها دلار بدهی آن، تجارت نرم‌افزاری در حال کاهش آهسته‌اش، و آن ناامید باشند.

  علاوه بر این، قیمت سهام MicroStrategy دقیقاً منعکس کننده قیمت بیت کوین است تا جایی که برخی آن را یک ETF شبه بیت کوین می‌دانند، زیرا هنوز ETF واقعی بیت کوین در ایالات متحده تأیید نشده است.

  در حال حاضر، قیمت سهام MicroStrategy بر اساس قیمت بیت کوین که 44 درصد از رکورد بالای 69000 دلاری خود در ماه نوامبر کاهش یافته است.