بیشتر

  NFT های Bored Ape Yacht Club در حمله فیشینگ اینستاگرام به سرقت رفتند

  حمله فیشینگ مصادف با یک سالگرد راه‌اندازی BAYC بود و باعث شد بسیاری از کاربران باور کنند که این پیوند معتبر است.

  همانطور که توسعه دهندگان Bored Ape Yacht Club (BAYC) در روز دوشنبه گفتند، هکرها به صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه توکن غیرقابل تغییر (NFT) معروف نفوذ کرده و پیوندهای یک airdrop جعلی را با فالوورهای پروژه به اشتراک گذاشتند.

  علاقه مندان به کریپتو که کیف پول MetaMask خود را به وب سایت کلاهبرداری متصل می کردند متعاقباً Ape NFT های آنها تخلیه شدند. به نظر می رسد که این حمله همزمان با یک سالگرد راه‌اندازی مجموعه BAYC برنامه ریزی شده بود.

  حدود 100 NFT در طول حمله فیشینگ به سرقت رفته است. بر اساس داده های CoinGecko، قیمت کف هر BAYC NFT حدود 139 اتر (ETH) یا 400726 دلار است.

  بنابراین، اگر گزارش ها معتبر باشند، بیش از 40 میلیون دلار دارایی در این حمله از دست رفته است. با این حال، اعداد ممکن است فقط پایین ترین برآورد را نشان دهند، زیرا بر اساس قیمت کف است.

  مشخص نیست که چگونه هکرها به حساب رسمی اینستاگرام BAYC دسترسی پیدا کردند. در حالی که کاربران رسانه های اجتماعی به اهمیت احراز هویت دو مرحله ای به عنوان یک عامل بازدارنده مؤثر در برابر ورودهای غیرمجاز اشاره می کنند، دیگران می گویند که چنین روش هایی کاملاً بی خطا نیستند و در واقع می توانند از طریق تعویض سیم کارت به خطر بیفتند.

  BAYC رشد کرده و تبدیل به یک مجموعه NFT مورد علاقه تمام دوران در قلمرو کریپتو شده است و بیش از 1 میلیارد دلار فروش در سال 2021 ایجاد کرده است.