بیشتر

  بایننس 5.8 میلیون دلار از سرقت 622 میلیون دلاری Axie Infinity Bridge بازیابی می کند

  بر اساس توییتی که Changpeng “CZ” Zhao در اوایل صبح امروز منتشر کرد، صرافی کریپتو بایننس بخش کوچکی از 622 میلیون دلار سرقت شده از زنجیره جانبی اتریوم Sky Mavis، Ronin را در ماه گذشته بازیابی کرده است.

  Sky Mavis تیم توسعه دهنده بازی محبوب رمزنگاری بازی برای کسب درآمد Axie Infinity است.

  ژائو در توییتی نوشت که گروه هکر کره شمالی که مسئول این سرقت است، شروع به انتقال برخی از غارت‌ها در صرافی در «بیش از 86 حساب» کرده و «5.8 میلیون دلار بازیابی شده است».

  گروه هک کره شمالی امروز شروع به انتقال وجوه دزدیده شده Axie Infinity کرد. بخشی از آن به بایننس داده شد و در بیش از 86 حساب پخش شد. 5.8 میلیون دلار بازیابی شده است. ما این کار را بارها برای پروژه های دیگر در گذشته نیز انجام دادیم.

  همین هفته گذشته، به دنبال یک نکته از FBI، وزارت خزانه داری ایالات متحده کیف پول اتریوم مهاجم را به لیست تحریم های خود اضافه کرد.

  این کیف پول که در Etherscan “Ronin Bridge Exploiter” نام داشت، به گروه هکر کره شمالی Lazarus، سازمانی که FBI آن را “با حمایت دولتی” توصیف می کند، متصل بود.

  لازاروس مسئول چندین هک بزرگ از جمله حمله باج‌افزار WannaCry در سال 2017، حمله سونی پیکچرز در سال 2014 و یک سری حملات سایبری به شرکت‌های دارویی در سال 2020 است، از جمله توسعه‌دهندگان واکسن کووید-19 AstraZeneca.

  اوایل این ماه، مهاجم رونین مشاهده شد که ۷ میلیون دلار رمز ارز را به Tornado Cash منتقل می‌کند، ابزاری که با عمل به عنوان یک واسطه، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را مخدوش می‌کند و پیوند زنجیره‌ای بین منبع وجوه و مقصد آنها را می‌شکند.

  در 23 مارس، مهاجمان 173600 اتریوم و 25.5 میلیون استیبل کوین USDC را از پلی که زنجیره جانبی سفارشی Ronin Sky Mavis توسعه دهنده Axie Infinity را به اتریوم متصل می کند تخلیه کردند،اما این سرقت تا 29 مارس کشف نشد.

  یک هفته بعد، بایننس یک دور سرمایه گذاری 150 میلیون دلاری، از جمله Animoca، شرکت سازنده بازی رمزنگاری محبوب The Sandbox، و شرکت سرمایه گذاری فناوری a16z را رهبری کرد،, هدف از این بودجه کمک به بازپرداخت قربانیان حمله و اصلاح آسیب‌پذیری‌های امنیتی بود.

  هفته گذشته، Sky Mavis یک برنامه جایزه باگ را راه‌اندازی کرد و جوایز مختلفی از جمله جکپات 1,000,000 دلاری را برای هکرهای خیرخواه ارائه کرد که می توانند هر گونه آسیب پذیری “فوق‌العاده شدید” را شناسایی کنند.