بیشتر

  استخر نقدینگی چیست؟ سرمایه هایی که DeFi را در حال اجرا نگه می دارند

  دنیای مالی با نقدینگی کار می کند. بدون بودجه در دسترس، سیستم های مالی متوقف می شوند. DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز یک اصطلاح فراگیر برای خدمات مالی و محصولات در بلاک چین تفاوتی ندارد.

  فعالیت‌های DeFi مانند وام‌دهی، استقراض یا تعویض توکن به قراردادهای هوشمند متکی هستند،کاربران پروتکل های DeFi دارایی های رمزنگاری شده را در این قراردادها قفل می کنند که به آنها استخر نقدینگی می گویند تا دیگران بتوانند از آنها استفاده کنند.

  استخر نقدینگی ها یک نوآوری در صنعت کریپتو هستند که در امور مالی سنتی معادل فوری ندارند، استخرهای نقدینگی علاوه بر فراهم کردن راه نجات برای فعالیت‌های اصلی پروتکل دی‌فای، به عنوان بستری برای سرمایه‌گذارانی که تمایل به ریسک و پاداش بالا دارند نیز عمل می‌کنند.

  استخر نقدینگیol چگونه کار می کنند؟
  فراتر از زبان فنی نگاه کنید و متوجه خواهید شد که منطق اساسی استخر نقدینگی بصری است.

  برای اینکه هر فعالیت اقتصادی در DeFi اتفاق بیفتد، باید رمزارز وجود داشته باشد. و آن رمزارز باید به نحوی عرضه شود، این دقیقاً همان کاری است که استخر نقدینگی قرار است انجام دهند.

  وقتی کسی توکن A را برای خرید توکن B در یک صرافی غیرمتمرکز می‌فروشد، به توکن‌های موجود در A/B, استخر نقدینگی که توسط سایر کاربران ارائه می‌شود متکی است.

  هنگامی که آنها توکن های B را خریداری می کنند، اکنون توکن های B کمتری در استخر وجود خواهد داشت و قیمت B افزایش می یابد. این یک اقتصاد عرضه/تقاضا ساده است.

  استخر نقدینگی قراردادهای هوشمندی هستند که حاوی توکن های رمزنگاری قفل شده هستند که توسط کاربران پلتفرم عرضه شده اند.

  آنها خوداجرا هستند و نیازی به واسطه ندارند تا بتوانند کار کنند. آنها توسط کدهای دیگری مانند سازندگان بازار خودکار (AMM) پشتیبانی می شوند که به حفظ تعادل در استخر نقدینگی ها قراردادهای هوشمندی هستند که حاوی توکن های رمزنگاری قفل شده هستند که توسط کاربران پلتفرم عرضه شده اند. از طریق فرمول های ریاضی کمک می کنند.