بیشتر

  مشکلNFT ها با سرقت حق چاپ

  افرادی که قصد دارند NFT انتخاب کنند، باید تعدادی سؤال از خود بپرسند. آیا آنها هنری را که می خرند دوست دارند؟ آیا هدف پروژه با اعتقادات آنها همخوانی دارد؟ آیا آنها معتقدند که سرمایه گذاری درستی است و احتمالاً در درازمدت برای آنها بازده ایجاد می کند؟

  سؤال دیگری که سرمایه‌گذاران احتمالی فکر نمی‌کردند نیازی به پرسیدن داشته باشند، اما به طور فزاینده‌ای مجبور به پرسیدن آن هستند، اساسی‌تر است: آیا شخصی که این NFT را می‌فروشد، حق تصویر را دارد؟

  دزدی حق چاپ و مالکیت معنوی با شروع رشد فضای NFT و خطرات اعتباری بزرگ برای آینده صنعت، فضای NFT را تخریب کرده است. و این یکی از مواردی است که برای رسیدن به پتانسیل واقعی NFTها باید حل شود.

  سودچویان آثار هنری از قبل موجود را می دزدند و آن‌ها را به‌عنوان یک NFT برش می دهند، و از سیاست‌های اجرایی ضعیف در پلت‌فرم‌های بزرگی مانند OpenSea سرمایه‌گذاری می کنند.

  این سایت اخیراً اعتراف کرده است که از هر پنج NFT های میزبانی شده بر روی پلتفرم آن، چهار مورد ممکن است سرقت آثار یا از مجموعه های جعلی باشد.

  DeviantArt یکی از چنین مکان هایی است که انتخاب های غنی را برای سرقت آثار فراهم می کند.

  این مشکل به قدری بد شد که سایت هشداری را برای نظارت بر بلاک چین برای کپی‌هایی از آثار هنری میزبانی شده در سایت خود که معتقد بود در اواخر سال 2021 به سرقت می‌رود، تنظیم کرد.

  این شرکت به گاردین گفت از آن زمان تاکنون بیش از 90000 هشدار ارسال شده است. ، با افزایش تصاعدی اعداد. کسب‌وکارهای بزرگ نیز شاهد نقض مالکیت معنوی آن‌ها هستند و نایک و هرمس جزو شرکت‌هایی هستند که قبلاً برای محافظت از دارایی‌ها از تغییر کاربری غیرقانونی به عنوان NFT شکایت کرده‌اند.

  در 31 مارس، پلتفرم حفاظت از مالکیت معنوی MarqVision مبتنی بر هوش مصنوعی یک ردیاب NFT سرقت شده «اولین در نوع خود» را منتشر کرد که برای نظارت بر فضای NFT برای موارد نقض کننده حقوق و صدور اعلان‌های حذف طراحی شده بود.

  مارک لی، بنیانگذار و مدیر عامل MarqVision در بیانیه ای که همراه با راه‌اندازی بود، گفت: «چشم انداز NFT یک مرز جدید است – و در حال حاضر کمی شبیه غرب وحشی عمل می کند.

  برندها در تلاشند تا تعادلی بین نحوه استفاده از دارایی های دیجیتال خود برای اهداف بازاریابی و فروش با حفاظت از مالکیت معنوی خود و همچنین نجات مشتریان خود از خرید ناآگاهانه NFT های تقلبی برقرار کنند.

  ردیاب MarqVision ادعا می‌کند که از «تشخیص تصویر پیشرفته و تحلیل معنایی» برای شناسایی جعلی‌ها استفاده می‌کند و آزمایش‌های اولیه نشان می‌دهد که می‌تواند هزاران NFT ناقض حق چاپ را در هفته گزارش کند.