بیشتر

  نوسانات کریپتو؟ تحقیقات بانک دویچه می‌گوید که اکثر دارندگان کریپتو بدون توجه به هر اتفاقی «hodl» می‌کنند

  بازار رمزارزها برای سرمایه گذاران ترسو نیست. اما یک مطالعه جدید توسط دویچه بانک نشان می‌دهد افرادی که روی بیت‌کوین (یا اتر، دوج کوین یا هر رمزارز دیگر) شرط‌بندی می‌کنند، صرف نظر از اینکه اوضاع چقدر سخت باشد، برای مدت طولانی در این زمینه باقی میمانند.

  این گزارش که «آینده رمزارزها» نام دارد، نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از 3250 نفری که مورد بررسی قرار گرفتند، برخی یا همه دارایی‌های دیجیتال خود را می‌فروشند، حتی اگر قیمت کریپتو تا 80 درصد کاهش یابد. این فلسفه “hodl” (holding on for dear life) به ویژه در چند ماه گذشته مفید بوده است زیرا اکثر ارزهای دیجیتال از نوامبر 30٪ یا بیشتر کاهش یافته اند.

  بسیاری از سرمایه گذاران تازه وارد بازار شده اند، به طوری که 65 درصد از افراد مورد بررسی طی سال گذشته به این بازار جهش کرده اند و بیشتر این افراد سرمایه گذاری خود را زیر 10000 دلار نگه داشته اند.

  دویچه بانک گفت که اکثر سرمایه گذاران مرد هستند. و آن سرمایه گذاران مرد تمایل بیشتری به صعود دارند. تقریباً یک سوم مردان در سال گذشته در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در مقایسه با تنها 14 درصد از زنان.

  (با این حال، تعداد فزاینده‌ای از گروه‌های سرمایه‌گذار زن کریپتو وجود دارد که با هم متحد می‌شوند تا نشان دهند که کریپتو فقط یک باشگاه پسرانه نیست.)

  این سرمایه گذاران چقدر مشتاق هستند؟ تقریباً 25 درصد می گویند که انتظار دارند بیت کوین طی پنج سال با قیمتی بیش از 110000 دلار معامله شود. این در واقع بسیار کمتر از پیش‌بینی‌های اخیر FSInsight است که پیش‌بینی می‌کرد این رمزارز پیشرو می‌تواند تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ با قیمت ۲۰۰۰۰۰ دلار معامله شود.